Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Czy można przetestować usługę?

Tak, możemy udostępnić serwer VPS w celach przetestowania na 48h.

Co się dzieje jeśli limit transferu zostanie przekroczony?

Naliczana jest wówczas dodatkowa zgodnie z cennikiem usług dodatkowych. Przepustowość łącznia nie jest w żaden sposób ograniczana.

Co to jest parawirtualizacja?

Parawirtualizacja zapewnia wysoką wydajność kosztem możliwości uruchamiania niezmodyfikowanych systemów operacyjnych w wirtualnych środowiskach. Działanie tej technologii zakłada, że wirtualizowany system „wie”, że nie został uruchomiony bezpośrednio na fizycznym serwerze. Nie próbuje więc wykonywać zastrzeżonych poleceń samodzielnie, tylko przekazuje je do głównego systemu lub hypervisora. Przygotowanie systemu operacyjnego do pracy w wirtualnym środowisku wymaga modyfikacji jego jądra. Uniemożliwia to uruchomienie w ten sposób systemów Microsoft Windows. W przypadku Linuksa wszystkie wiodące dystrybucje posiadają kernele wspierające popularne rozwiązania stosujące parawirtualizację. Zaletą jest wysoka wydajność dzięki ograniczeniu środowiska, które trzeba symulować, ale wadą brak możliwości uruchomienia w wirtualizowanym środowisku dowolnego systemu operacyjnego;

Czy można zmienić parametry usługi?

Oczywiście można zamówić więcej pamięci RAM, przestrzeni dyskowej czy też rdzeni procesora.

Jakiej technologii używamy do wirtualizacji?

Do wirtualizacji systemów używamy technologii Xen, który zapewnia maksymalną wydajność wirtualnych maszyn.

Gdzie kolokowane są maszyny, na których chodzą serwery VPS?

Serwery kolokowane są w jednym z naszych centrów danych w Katowicach lub Warszawie. Więcej informacji można uzyskać tutaj.

Jakich marek są serwery fizyczne, na których będzie uruchomiona usługa VPS?

Korzystamy jedynie ze sprawdzonych marek serwerów takich jak HP czy Dell.

Jakie systemy operacyjne można uruchomić na VPS?

Domyślnym systemem, który instalujemy, jest stabilna wersja Debiana. Oczywiście na Państwa życzenie możemy zainstalować jakąkolwiek inną instalację Linuksa. Systemy inne, jak Windows czy Solaris, mogą także być uruchomione, ale już w trybie pełnej wirtualizacji, co wiąże się z utratą wydajności.

Jakie oprogramowanie będzie zainstalowane na serwerze?

Domyślnie instalujemy serwer WWW Apache2, PHP5 i MySQL w wersji 5, ale jeśli potrzebują Państwo dodatkowego/innego oprogramowania, to oczywiście możemy je dla Państwa zainstalować.

Partnerzy: GlobalSign

Akceptujemy płatności: Dotpay PayU
PayU