Artykuły

Certyfikat dla firm AIRtrust firma 630 zł netto/1 rok

Jak stosować Certyfikaty SSL

2009-07-14 | Z cyklu Certyfikaty SSL

Organizacje chcące korzystać z protokołu SSL muszą zakupić odpowiedni certyfikat. Certyfikat SSL to mały plik, który łączy klucz kryptograficzny z danymi o Twojej organizacji, jak np.: 

 
  • nazwa Twojej domeny albo serwera,
  • nazwa Twojej firmy i jej położenie,
  • w niektórych przypadkach informacje kontaktowe.
Organizacja musi zakupić i zainstalować certyfikat SSL na swoim serwerze WWW, aby móc szyfrować połączenie pomiędzy swoimi serwisami internetowymi i przeglądarką. W zależności od typu certyfikatu o jaki firma wystąpiła, będzie musiała przejść przez kilka rodzajów walidacji. Kiedy certyfikat zostanie zainstalowany, będzie możliwe połączenie z adresu w postaci https://www.domena... co mówi serwerowi, że przeglądarka chce nawiązać bezpieczne połączenie. Jak tylko takie połączenie zostanie nawiązane, cały ruch pomiędzy serwerem WWW a przeglądarką będzie szyfrowany i bezpieczny.
 
Certyfikaty SSL muszą być podpisane przez zaufany certyfikat Root CA. Certyfikat Root musi być obecny na komputerze użytkownika końcowego aby certyfikat SSL mógł być uważany za bezpieczny. Jeśli tak nie jest, to przeglądarka wyświetli ostrzeżenie, że certyfikat został podpisany przez niezaufanego wystawcę. W przypadku sklepów internetowych takie ostrzeżenie spowoduje stratę zaufania klientów do sklepu i zwiększy ryzyko utraty klienta.
 
Firma GlobalSign, której certyfikaty oferujemy jest jedną z największych firm wystawiających certyfikaty i jest znana jako zaufane Centrum Certyfikacji. Jest to spowodowane tym, że producenci przeglądarek i systemów operacyjnych tacy jak np.: Microsoft, Mozilla, Opera, Blackberry, Java etc. ufają, że można polegać na GlobalSign jeśli chodzi o bezpieczeństwo certyfikatów SSL.
GlobalSign przez ponad 10 lat pracuje nad programem GlobalSign Ready. Ten program zapewnia, że pracownicy GlobalSignu są w ciągłym kontakcie z producentami aplikacji, urządzeń i przeglądarek, aby zapewnić obecność certyfikatu Root CA GlobalSignu wszędzie tam, gdzie mógłby być użyty do bezpiecznych sesji SSL.

 

Wszystkie artykuły


Partnerzy: GlobalSign

Akceptujemy płatności: Dotpay PayU
PayU